fbpx

Ostatné stavebné materiály

Prírodné materiály majú pozitívnu bilanciu CO2, čo znamená, že pri raste surovina na výrobu týchto materiálov pohltí z nášho ovzdušia viac CO2 ako sa vyprodukuje pri ich výrobe. Tento fakt je veľmi dôležitý pre zachovanie trvalo udržateľného stavebníctva do budúcna a hlavne pre zachovanie zdravého ovzdušia na našej planéte. Ponúkame široký sortiment prírodných stavebných materiálov a príslušenstva.

Produkty

Masívne konštrukčné rezivo: KVH a BSH hranoly

Masívne konštrukčné
rezivo: KVH a BSH hranoly

„Konstruktionsvollholz”- masívne konštrukčné drevo, vyrábané dĺžkovým nadpájaním, počas ktorého je zbavené všetkých chýb dreva (vypadavé hrče, praskliny), čo zabezpečuje tvarovú stálosť materiálu. Vyrábané je v presných prierezoch, vysušené na nízku vlhkosť 15 % (+/- 3 %) a musí spĺňať normou stanovené kvalitatívne parametre.

CLT panely

CLT panely

Krížom lepené drevo „Cross-laminated timber” je vyrábané z viac vrstiev ktorých je nepárny počet. Jednotlivé susedné vrstvy lamiel sú na seba kolmé. CLT panely sú vyrábané v pohľadovej alebo nepohľadovej kvalite a vďaka svojej výbornej statickej únosnosti sú často využívané pri architektonicky odvážnych projektoch.

BIO doska

BIO doska

Biodoska (najčastejšie 3-vrstvová lepená masívna doska) je moderný ekologický materiál dostupný v rôznych typoch drevín – najčastejšie smrek aleboborovica. Jednotlivé vrstvy sú vzájomne zlepené pod pravým uhlom, čím jedocielená väčšia stálosť proti prehybu a krúteniu ako napr. pri masívnej škárovke. Pri požiadavke pohľadového dreva v interiéri, je používaná ako záklop namiesto sadrovláknitej dosky.

OSB dosky

OSB dosky

OSB je skratka pre „Oriented Strand Board“ sú to viacvrstvové konštrukčné dosky na báze dreva z lisovaných plochých štiepok, ktoré sa lisujú pod vplyvom vysokého tlaku a teploty. Pri ich výrobe sa používa spojivo na báze polyuretánových živíc. V ponuke máme aj OSB 4 – dosky vo vysokej kvalite vyrábané bezformaldehydovou technológiou lepenia.

RIGIPS, FERMACELL

RIGIPS, FERMACELL

Konštrukčné dosky Rigistabil môžu byť dodávané so zložkou Activ Air, ktorá zlepšuje kvalitu vnútorného ovzdušia. Obsahuje totiž unikátnu technológiu pre rozklad emisií formaldehydu, ktorý sa nachádza napr. v náteroch, nábytkoch (najčastejšie vyrábaných z drevotrieskových dosák), kobercoch, lepidlách, osviežovačoch vzduchu, cigaretovom dyme atď.

Heraklit

Heraklit

Cementotrieskové dosky, ktoré sa požívajú ako výborný nosič hlinenej, alebo obyčajnej omietky.

Difúzne otvorený omietkový systém CAPAROL

Difúzne otvorený
omietkový systém CAPAROL

Použitie pre drevovláknité a konopné fasádne dosky.

Kotviaci materiál pre nadkrokvové dosky a fasádne systémy

Kotviaci materiál pre nadkrokvové dosky
a fasádne systémy