fbpx

Hlinený systém

Stavebný materiál priateľný k životnému prostrediu, ktorý je ľahko dostupný z prírodných zdrojov. Po uplynutí svojho životného cyklu je ho možno 100 % recyklovať.

Má výbornú schopnosť akumulovať teplo a vytvárať tak pocit tepelnej pohody. Dokáže regulovať zvýšenú vlhkosť, čím zabezpečuje zdravú mikroklímu ovzdušia. Má výborné zvukovoizolačné vlastnosti.

V rámci hlineného systému ponúkame kvalitné hlinené omietky v základnej vrstve ako aj prírodné finálne pigmentované omietky v rôznych farebných odtieňoch. Tiež ponúkame tri typy klasických hlinených nepálených tehál vyrábaných tradičnou ručnou technológiou a náhradu tradičného sadrokartónu – hlinený panel.

zdravy hlineny system

Produkty

hlinena omietka

Hlinená omietka

Hlinená omietka je zdravšou alternatívou sadrových alebo cementových omietok. Použitie je vhodné aj do priestorov s vyššou vlhkosťou vzduchu. Miestnosti, kde sa použije hlinená omietka, majú konštantnú vzdušnú vlhkosť na úrovni cca 45 % (+/- 5 %), čo zabezpečuje zdravú mikroklímu ovzdušia.

Použitie v praxi

nanášanie hrubej hlinenej omietky

nanášanie hrubej hlinenej omietky

nanášanie jemnej hlinenej omietky

nanášanie jemnej hlinenej omietky

použitie hlinených omietok v slamenom dome

použitie hlinených omietok v slamenom dome

STEICO_internal

 

hlinena_omietka_pouzitie_v_praxi

Systémové riešenia hlinených omietok s drevovláknitými doskami

Drevovláknité dosky sú vhodné pre omietanie hlinenými omietkami.

 

 

STEICO base
Je drevovláknitá doska s vysokou pevnosťou v tlaku, je univerzálna a má široké využitie ako nosič hlinenej omietky na stenách.

 

STEICO internal
Je vnútorná omietateľná doska. Ideálna je pre renováciu tehlových stien a tradičných drevených konštrukcií a je vhodná v kombinácii s hlinenými omietkami. Ukladá sa iba na plný plošný podklad (murivo, OSB, SDK…). Vynikajúco reguluje vlhkosť, tvorí zdravú klímu v interiéri a je dostupná aj s pero-drážkovým profilom aj hladkou hranou.

Použitie v praxi

lepenie dosky Steico Internal - krok1

lepenie dosky Steico Internal – krok 1

lepenie dosky Steico Internal - krok 2

lepenie dosky Steico Internal – krok 2

zapracovanie výstužnej mriežky

zapracovanie výstužnej mriežky

nepalene hlinene tehly

Nepálené hlinené tehly

Hlinená nepálená tehla vyrábaná tradičným spôsobom. Ide o stavebný materiál priateľný k životnému prostrediu z prírodných zdrojov. Nepálené tehly sa používajú na vnútorné priečkové a akumulačné murivo o hrúbkach 12 a 25 cm ako v tehlovom dome, tak i v drevostavbách a možno z nich vytvoriť aj priečky pri rekonštrukciách. Majú aj vynikajúce akustické vlastnosti a dosahujú vysoké parametre akumulácie tepla.

Použitie v praxi

akumulačná stena v slamenom dome

akumulačná stena v slamenom dome

ako priečka z klasickej nepálenej tehly pri rekonštrukcii

ako podklad pre hlinené omietky

ako podklad pre hlinené omietky

hlineny panel

Hlinený panel

Oblasť použitia hlinených panelov je široká. Ide však o využitie výhradne v interiéri. Hlinený panel nahrádza sadrokartón na vnútornej strane obvodových stien, ďalej sa používa na opláštenie priečok, zavesených stropov a na opláštenie podkrovia. Rovnako ako pri sadrokartóne aj tu je možné za hlinený panel umiestniť do inštalačnej medzery potrubia pre inštalačné rozvody.

Použitie v praxi

opláštenie priečok

opláštenie priečok

opláštenie podkrovia

opláštenie podkrovia

opláštenie podkrovia - v detaile

opláštenie podkrovia – v detaile